• Biserica Penticostală Bethel, Wiesbaden, Germania
  • Adresa: Emser Straße 57, 65197 Wiesbaden

Versetul Săptămânii

Nu este mai mare dragoste decât să-şi dea cineva viaţa pentru prietenii săi.
Ioan 15:13
  • Bine ați venit!

• Programele bisericii

• Viziunea noastra

• Cauti raspunsuri?

• Biserica Penticostala Bethel Wiesbaden, Germania
    Sample image

Bethel este locul unde:

Dumnezeu se descoperă, Dumnezeu rosteşte făgăduinţi, Dumnezeu încheie un legământ, omul face juruinţe lui Dumnezeu, omul încheie un legământ cu Dumnezeu..

• Adresa: Emserstrasse 57, 65197 Wiesbaden, Germania
    • Pastor: Martin Stefani
    • Serviciile divine:
    • Duminică   16:45-19:00 - serviciu divin duminical
    • Luni           19:00-21:00 - întâlnire cu tinerii
    • Joi             19:00-21:00 - rugăciune
    • Vineri         19:30-21:30 rugăciune cu tinerii (Dekan-Laist-Straße 2, Mainz 55129)

Program public divin

Biserica Bethel WiesbadenBiserica noastră organizează în fiecare duminică de la ora 16:45 la ora 19:00 servicii de închinare, în care avem părtășie cu frații în rugăciune, cântare și vestirea Cuvântului lui Dumnezeu.

Duminica orele 16:45-19:00

Studiu biblic cu tinerii

Sample imageÎntâlnirile cu tinerii, asemeni celorlalte programe desfășurate de biserica noastră are ca scop principal cunoașterea mai îndeaproape a Dumnezeului pe care îl slujim prin intermediul Cuvântului Său.

Luni orele 19:00-21:00

Program de rugăciune

Sample imageFiindcă rugăciunea are un rol atât de important în călătoria noastră pe acest pământ, deoarece prin ea comunicăm cu Dumnezeu, ne-am gândit ca în fiecare joi de la ora 19:00 la 21:00 să avem o seară cu caracter devoțional, specială pentru rugăciune.

Joi orele 19:00-21:00

Vineri Rugăciune cu tinerii de la ora 19:30 in (Dekan-Laist-Straße 2, Mainz 55129)

Viziunea bisericii: “Să vorbim ce trăim și să trăim ce vorbim
            Un om al credinței spunea o dată “Evanghelizați, evanghelizați și dacă trebuie folosiți și cuvinte”. Viziunea noastră ca și biserică este să Îl mărturisim prin faptele noastre și prin vorbele noastre pe Hristosul care a murit și a înviat pentru plata păcatelor întregii omeniri. Dorim să conștientizăm pe oamenii din jur de importanța șansei pe care ne-a oferit-o Isus Hristos prin intermediul jertfei Lui. Nu există altă soluție pentru înlăturarea păcatelor, nu există altă cale de împăcare cu Făcătorul nostru.

citește mai departe din încredințarea noastră de credință...

Ai intrebari privitoare la viaţa de credinţă, la teme biblice şi nu numai..?

Scrie-ne un e-mail pe adresa  Diese E-Mail-Adresse ist vor Spambots geschützt! Zur Anzeige muss JavaScript eingeschaltet sein!  iar noi îţi vom oferi suport şi sprijin în aflarea răspunsurilor căutate.

Bine ați venit pe pagina noastră! | Herzlich Willkommen auf unserer Homepage!

Mesajul pastorului

pastor Martin Stefani

Folosind mijloacele şi posibilităţile actuale de a transmite mesajul biblic în toată lumea, căutăm să împlinim astfel cuvântul Mântuitorului de a duce vestea bună la orice făptură.

Dorinţa noastră este ca mesajul ce se transmite prin intermediul acestui site să aducă răspuns şi îndrumare pentru mulţi care caută ,,Calea Mântuirii”.

Viziunea noastră ca Biserică este de a promova valorile autentice ale trăirii cu Hristos având moto-ul acesta:

,,Să vorbim ce trăim şi să trăim ce vorbim”

Biserica Bethel atât în spaţiul internetului cât şi în viaţa de zi cu zi se doreşte să fie o autentică prezentare a lui Hristos şi a adevărului biblic spre mântuirea, creşterea şi desăvârşirea celor care Îl caută cu sinceritate pe Dumnezeu.

Neîncetat ne rugăm ca prin tot ceea ce facem Numele lui Dumnezeu să fie slăvit şi cât mai mulţi oameni să vină la El, să se întoarcă de pe calea pierzării pe calea mântuirii, de la viaţa trăită în întunericul păcatului la viaţa trăită în lumină cu Isus, de la moarte la viaţă.

Căci evanghelia ne spune:

Iată Eu stau la uşă şi bat. Dacă aude cineva glasul Meu şi deschide uşa, voi intra la el, voi cina cu el, şi el cu Mine. (Apocalipsa 3:20)

Pe cel ce vine la Mine, nu-l voi izgoni afară: (Ioan 6:37)